Decagon House Murders

6. decembra 2023
  • Japonský detektívny román.

  • Postupné vyvražďovanie...kto je vrah? 

  • Yukito Ayatsuji x  Agatha Christie.


„The Decagon House Murders“ od Yukita Ayatsujiho je podmanivou a dômyselnou poctou klasickému žánru detektívok. Tento japonský román, ktorý pôvodne vyšiel v roku 1987, vzdáva hold ikonickému dielu  Agathy Christie a zároveň mu dodáva jedinečný a mrazivý nádych.

Decagon House Murders

Decagon House Murders

Ayatsuji Yukito
AngličtinaMäkká väzba
Pushkin Press
ISBN: 9781782276340
Na objednávku
Predpokladané dodanie vo štvrtok, 22. augusta 2024
7,93 €
Bežná cena: 8,81 €
Zľava 10 %
(-10 %)
Na objednávku
Predpokladané dodanie vo štvrtok, 22. augusta 2024
8,81 € -10 %

Príbeh, odohrávajúci sa na odľahlom  a izolovanom ostrove, sleduje sedem univerzitných študentov, ktorí sa vydávajú do ,,desaťuholníkového domu“, kde sa v minulosti stali vraždy a údajne tam straší. Keď sa tam dostanú, ocitajú sa v pasci bez možnosti úniku, a ako dni ubiehajú, idylka sa mení na nočnú moru, keď jedného po druhom začnú vyvražďovať. Záhada sa prehlbuje, keď si uvedomia, že vraždy súvisia s vraždou, ktorá zostala pred desiatkami rokov nevyriešená.

Jedným z vrcholov románu je dobre prepracované vykreslenie postáv. Každý študent má svoje vlastné tajomstvá a zvláštnosti, vďaka ktorým sú všetci podozriví. Zložitá sieť vzťahov a skrytých motívov dodáva príbehu hĺbku a zaisťuje tak, že tajomstvo zostane nepredvídateľné.

To, čo odlišuje „The Decagon House Murders“, je Ayatsujiho prístup k záhade. Študenti  sú si vedomí klasického detektívneho románu, ktorý odzrkadľuje ich situáciu, a snažia sa prípad vyriešiť. Toto fascinujúce vrstvenie príbehov v príbehu prináša šikovný a originálny zvrat a stiera hranice medzi fikciou a realitou. Autor tiež dôvtipne  vyvažuje desivú atmosféru pomocou zložitých indícií, zvratov a trikov.

Talent Yukita Ayatsujiho pre budovanie napätia a vytváranie viacvrstvového príbehu dokonale uspokojí všetkých  nadšencov záhad. Ak sa Vám páčila kniha ,,And There Were None“, skúste siahnuť po tomto japonskom spracovaní.

e2da511e-7429-4a04-98ff-952240e26a18.__CR0,0,970,300_PT0_SX970_V1___