Miss Kim Knows

28. februára 2024
  • Predchádzajúci román ,,Kim Jiyoung, Born 1982

  • Kto je slečna Kim?

  • Poviedky o (nielen) kórejských ženách


Cho Nam-Joo

V nadväznosti na úspech predchádzajúceho románu „Kim Jiyoung, Born 1982“ tieto poviedky opäť osvetľujú problémy, ktorým čelia ženy v kórejskej spoločnosti. Ponárajú sa  hlboko do zložitosti ženskej identity, spoločenských očakávaní a boja za individualitu vo svete.

Postava slečny Kim je zahalená rúškom tajomstva. Obyčajná žena, ktorá predtým pracovala vo firme. Môžeme to vnímať tak, že každá žena bola, je a bude slečna Kim. Jej prítomnosť v príbehu slúži ako katalyzátor pre ostatné postavy.

Príbeh sa odvíja cez pohľady rôznych žien, ktoré prichádzajú do kontaktu so slečnou Kim. Každá z týchto žien čelí svojim vlastným výzvam, či už je to tlak na prispôsobenie sa spoločenským očakávaniam, ťažkosti pri zosúladení kariéry a rodiny alebo honba za osobnými snami a ašpiráciami. Cho Nam-Joo šikovne spája tieto jednotlivé príbehy dohromady a poskytuje mnohostranný portrét súčasných kórejských žien.

Štýl písania autorky je ostrý a dôsledný a nevyhýba sa ani nepríjemným pravdám. Román vyvoláva dôležité otázky o obetiach, ktoré sa od žien očakávajú v záujme rodinnej a spoločenskej harmónie.

„Miss Kim Knows“ je presvedčivé a dôležité dielo súčasnej kórejskej literatúry, ktoré pokračuje v skúmaní tém rodu, identity a spoločenských očakávaní, ktoré Cho Nam-Joo predstavila vo svojom predchádzajúcom románe.

Hoci to môže byť niekedy náročné čítanie, hĺbka  postrehov a relevantnosť  tém z románu  robí hodnotný a obohacujúci zážitok.

Miss Kim Knows and Other Stories

Miss Kim Knows and Other Stories

Nam-Joo, Cho
AngličtinaMäkká väzba
Simon & Schuster Ltd
ISBN: 9781398522916
Na objednávku
Predpokladané dodanie v pondelok, 19. augusta 2024
9,03 €
Bežná cena: 10,03 €
Zľava 10 %
(-10 %)
Na objednávku
Predpokladané dodanie v pondelok, 19. augusta 2024
10,03 € -10 %