Crying in H Mart

2. februára 2024
  • Predchádzajúci román ,,Kim Jiyoung, Born 1982.

  • Kto je slečna Kim?

  • Poviedky o (nielen) kórejských ženách.


Michelle Zauner

Krásny, intímny a hlad vyvolávajúci portrét smútku, rasy, dedičstva a spoznávania seba samého prostredníctvom jedla. Michelle Zauner s gráciou a zraniteľnosťou pozýva čitateľov do svojho sveta a zdieľa svoju osobnú cestu straty, sebaobjavovania a kultúrneho skúmania.

Jadrom tejto knihy je hlboký a nežný vzťah medzi Michelle Zauner a jej matkou Chongmi. Ich puto je zobrazené so srdcervúcou intimitou. Ako Zauner sleduje svoj život od detstva až po dospelosť, nitka rozprávania sa spája s historkami a spomienkami na lásku jej matky, kórejské dedičstvo a jedlá, ktoré zdieľali. Tieto kulinárske zážitky sú nielen poctou jej matke, ale ponúkajú aj pohľad do sveta kórejskej kuchyne a jej úlohy pri formovaní Zaunerovej identity.

Autorkin štýl písania je lyrický, sugestívny a plný úprimných emócií. Zručne sprostredkúva univerzálnu skúsenosť smútku a túžby po stratenej milovanej osobe. Jej živé rozprávanie prenesie čitateľov do uličiek H Mart-u , kórejského obchodu s potravinami, a do tepla kuchyne jej rodiny.

To, čo odlišuje „Crying in H Mart“ od iných memoárov, je skúmanie komplexnej identity. Ako dieťa kórejskej matky a belošského otca sa Zauner ponára do problémov, spojených s prelínaním dvoch kultúr a hľadaním vlastného pocitu spolupatričnosti. Jej úprimné úvahy o identite, rase a napätí medzi jej kórejskou a americkou stranou sú zaujímavé a poučné.

Zatiaľ čo memoáre sú hlboko osobné, téma identity je univerzálna. Každý, kto zažil stratu, bude s autorkou prežívať všetky emócie a nakoniec sa s nimi zmieri. Kniha slúži ako pripomienka schopnosti rozprávania liečiť a spájať.

Crying in H Mart

Crying in H Mart

Zauner, Michelle
AngličtinaMäkká väzba
Pan Macmillan
ISBN: 9781529033793
Na objednávku
Predpokladané dodanie v pondelok, 12. augusta 2024
8,68 €
Bežná cena: 9,64 €
Zľava 10 %
(-10 %)
Na objednávku
Predpokladané dodanie v pondelok, 12. augusta 2024
9,64 € -10 %