Často kladené otázky

faq

Sú všetky ceny uvedené vrátane DPH?

Áno, sú.

Čo je to ISBN (EAN) a prečo by som ho mal/a používať?

ISBN je unikátny identifikátor uvádzaný v prevažnej väčšine na zadnej strane titulov. Pre nás predstavuje kód, ktorý nám napomáha presne určiť, o ktorý titul máte záujem. Ak je vám známy, prosíme o jeho uvedenie pri každom Vašom dopyte. Ak by ste nám napríklad volali s tým, že máte záujem o knihu New Headway, ponúkli by sme Vám na výber zo 4 edícií, ktoré majú celkovo 6 úrovní a približne 10 rôznych komponentov (učebnica, pracovný zošit, učiteľská metodika, atď.), čo predstavuje vyše 288 rôznych titulov. Práve na tomto príklade máte možnosť vidieť, ako je dôležité poznať príslušné ISBN :-)

Zasielate knihy aj do Českej Republiky a zahraničia?

Keďže sa naša spoločnosť sústredí výhradne na slovenský trh, knihy do zahraničia nezasielame. Dôvodom je predovšetkým naša exkluzívna spolupráca s vydavateľstvom Oxford University Press, ktorá nám znemožňuje reexport všetkých kníh. Pokiaľ však máte záujem o zaslanie kníh do Českej Republiky, odporúčame našich priateľov zo spoločnosti Megabooks CZ.

Máte stanovenú minimálnu výšku objednávky?

Nie, záleží iba od Vás, či si kúpite jednu knihu za pár Eur alebo si ich objednáte desať. Ak však nakúpite minimálne za 50€, nebudeme Vám účtovať dopravné náklady.

Aj u vás sa platí za osobný odber, keď si prídem svoju objednávku vyzdvihnúť na jedno zo štyroch odberných miest?

To v žiadnom prípade. U nás je osobný odber oproti konkurencii bez poplatkov navyše, keďže si myslíme, že za návštevu našich kamenných kníhkupectiev by sa platiť nemalo.

Dokážete zohnať akúkoľvek knihu?

Pokiaľ ste si nevybrali z nášho katalógu, obsahujúceho vyše 20 miliónov titulov a je jedným z najväčších knižných katalógov v Európe, tak máme pre Vás dobrú správu – áno, sme schopní obstarať aj titul, ktorý sa v našej ponuke nenachádza. Všetko však záleží od dostupnosti titulu.

Váš katalóg anglickej literatúry je vskutku obsiahly. Čo však ostatné jazyky?

Na katalógu neustále pracujeme a momentálne zahajujeme akvizíciu kompletného katalógu nemeckého jazyka. Ďalšie najpopúlarnejšie európske jazyky budú pribúdať postupne.

A čo tak exotické jazyky? Svahilčina, Grónština, jazyk Twi,...?

Ani takéto jazyky nám nie sú cudzie. Ich kompletný prehľad, vrátane ponúkaných titulov nájdete tu.

Prečo netriedite výsledky vyhľadávania podľa abecedy?

Výsledky vyhľadávania zobrazujeme podľa algoritmu najrelevantnejších titulov v závislosti napríklad od typu zákazníka, najobľúbenejších a najpredávanejších titulov, atď. Bez jeho pomoci by sa Vám totižto z vyhľadávania v 19+ miliónoch titulov zatočila hlava :-)

Čo znamená keď má titul status „reprint“ a kedy bude znovu k dispozícii?

Reprint (dotlač) znamená, že titul bol tak úspešný, až sa vypredali všetky zásoby a je potrebné vytlačiť ďalšie. Niektorí vydavatelia poznajú presný dátum dostupnosti a v takom prípade ho zobrazíme aj my. Pokiaľ dátum známy nie je, uvádzame status „Nepoznáme dátum dotlače, termín dodania neznámy“. V oboch prípadoch si však daný titul môžete objednať a doručíme Vám ho hneď ako bude k dispozícii. Je potrebné rátať s tým, že to môže bohužiaľ trvať aj niekoľko mesiacov.

Prečo nedokážete dátum reprintu ovplyvniť? Skutočne musím na dotlač v krajných prípadoch čakať aj niekoľko mesiacov?

Verte nám, veľmi radi by sme to čakanie urýchlili, avšak nie sme vydavateľstvo, len ich distribútor.

Potrebujem upraviť objednávku, ale nedokážem ju už editovať. Čo mám teraz robiť?

V takomto prípade nás čo najskôr kontaktujte emailom na helpdesk@megabooks.sk alebo na čísle 02 - 69 30 78 11 a veľmi radi Vám s tým pomôžeme.

Aké zľavy poskytujete?

V závislosti od druhu zákazníka poskytujeme niekoľko typov zliav. Koncoví zákazníci u nás majú automaticky 10% zľavu. Školy a učitelia môžu okrem 15% zľavy využiť aj náš vernostný program. Inštitúcie, ktoré realizujú obstarávanie nových titulov prostredníctvom formálnych výberových konaní, nám môžu zaslať email so žiadosťou o cenovú ponuku. V rámci bežného nákupu, mimo výberových konaní, samozrejme garantujeme minimálne 10% zľavu. Kníhkupci s nami vstupujú do zmluvného vzťahu, na ktorého základe im poskytujeme zľavy podľa platných obchodných podmienok.

Garantujete mi 10% zľavu pri každom titule?

Ano, s výnimkou malej skupiny veľmi špecifických titulov, u ktorých bohužiaľ nemôžeme ponúknuť viac než 5% zľavu.

Aký je rozdiel medzi darčekovým poukazom a zľavovým kupónom?

Darčekový poukaz je možné zakúpiť v našich kamenných kníhkupectvách v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach, kde ich zároveň môžete aj uplatniť. Zľavové kupóny sú promo kódy, ktoré môžete získať napríklad s prihlásením sa k odberu nášho newslettera a s ich využitím získate napríklad dopravu zdarma, zľavu na konkrétne tituly, a pod. Tieto online kódy sú nepredajné.

Dátum dodania pri knihe znamená dátum, kedy knihu skutočne dostanem?

Áno, v drvivej väčšine prípadov je to deň, kedy u Vás zazvoní kuriér a odovzdá Vám objednávku. Existuje však aj mnoho faktorov, ktoré pri dovoze a distribúcii kníh zo zahraničia ovplyvniť nedokážeme – štrajky, blokády, nevyspytateľné počasie, nehody a takisto aj faktor ľudskej chyby, ktorý nie je možné eliminovať na 100%. Iba v katalógu anglickej literatúry obchodujeme s cca 30 000 dodávateľmi, čo je 30 000 šancí na chybu. Preto Vás prosíme o zhovievavosť. Verte nám, že robíme všetko pre to, aby ste Vašu knihu dostali v stanovenom termíne.

Keď si objednám viac titulov s rôznou dobou dodania, zašlete mi ich postupne alebo všetky naraz?

Bežný a zároveň najekonomickejší postup je ten, že akonáhle naskladníme všetky tituly z Vašej objednávky, obratom ich vyexpedujeme. Niektorí zákazníci sa však na svoje knihy tešia tak veľmi, že sú ochotní priplácať si za dopravu jednotlivých titulov. Pokiaľ ste jedným z takýchto vášnivých čitateľov, kontaktujte nás prosím emailom na helpdesk@megabooks.sk alebo na čísle +421 947 917 661.

Zaregistroval/a som sa, ale z nejakého dôvodu sa nemôžem prihlásiť. Pomoc!

Nezúfajte, radšej sa obráťte emailom na helpdesk@megabooks.sk, a my Vám promptne s touto nepríjemnosťou pomôžeme.