Prečo Megabooks

Naša spoločnosť sa od roku 2006 zaoberá dovozom a distribúciou zahraničnej literatúry na Slovensku so zameraním na výučbové materiály najpoužívanejších svetových jazykov. Okrem toho prinášame aj rôznorodú zahraničnú beletriu či špecializovanú odbornú literatúru a vďaka spolupráci so stovkami vydavateľov ponúkame najobsiahlejšiu databázu cudzojazyčnej literatúry. V súčasnosti obsahuje viac ako 8 miliónov kníh a toto číslo sa každým dňom zvyšuje o stovky nových titulov.

 

 

Oxford Bookshop

Sme výhradný dovozca ELT (English Language Teaching) materiálov jedného z najstarších univerzitných vydavateľstiev Oxford University Press, ktoré si na slovenskom trhu dlhodobo udržiava prvenstvo v predaji týchto exkluzívne dodávaných titulov určených na výučbu anglického jazyka.

 

 

Klett

Exkluzívnou spoluprácou s popredným  pedagogickým vydavateľstvom Klett nakladatelství prinášame okrem angličtiny všetky slovenské verzie učebníc pre ostatné vyučované jazyky, pričom ponúkané učebné materiály spĺňajú kritériá Spoločného európskeho referenčného rámca.

 

 

Za rok 2019 sme doviezli 14 796 rôznych titulov v celkovom objeme 641 283 kusov kníh a prijali množstvo objednávok, ktorých vybavenie evidujeme s úspešnosťou 99,47 %. Štatisticky sa nám nepodarí dodať iba 1 titul z 200.
Absolútnym bestsellerom sa stala učebnica angličtiny Project, 4th Edition 2 Workbook, z ktorej sme vyexpedovali 32 490 kusov.

 

 

Knihy sme od začiatku nášho pôsobenia stihli doviezť z Austrálie, Bulharska, Českej republiky, Číny, Francúzska, Grécka, Holandska, Izraelu, Japonska, Kanady, Lýbie, Maďarska, Nemecka, Nórska, Poľska, Rakúska, Ruska, Španielska, Švajčiarska, Švédska, Talianska, USA a Veľkej Británie.

 

Poslanie a postoje

Poslanie spoločnosti vychádza z ideového stanoviska, v ktorom knihy pre nás nepredstavujú iba obživu a všeobecné médium, ale sami z nich dokážeme čerpať inšpirácie, rozšíriť si s ich pomocou obzory a nachvíľu upustiť od problémov dnešnej doby. Knihu, či už v tradičnej papierovej alebo novodobej elektronickej forme, chápeme ako významný pilier, na ktorom stojí formovanie ľudskej osobnosti. Preto sa našim pôsobením snažíme okrem iného apelovať aj na zodpovedných aby podnecovali mládež k čítaniu a práci s knihou. 

Vychádzajúc zo systému manažérstva a politiky kvality sa držíme nasledujúcich postojov:

  • Uprednostňujeme spokojných zákazníkov pred ziskom a zodpovedáme za kvalitu vykonaných služieb prehlbovaním individuálnych kvalifikácií a kompetencií našich zamestnancov.
  • Konkurenciu berieme na vedomie, plne ju rešpektujeme a nesnažíme sa s ňou bojovať.
  • Efektivitu pri vykonávaní pracovných činností zvyšujeme zavádzaním a využívaním moderných metód a technológií.
  • Časť zo zisku využívame na podporu projektov, ktoré sa zaoberajú vzdelávaniu cudzích jazykov alebo pomocou pre sociálne znevýhodnené skupiny.
  • Vnútroorganizačné procesy sme nastavili tak, aby nedochádzalo k rodovým nerovnostiam v priemerných platoch a počte zamestnaných žien a mužov.

 

16 123 789
kníh
3 194 233
e-kníh
Práve toľko titulov máme v ponuke
Osobný odber zdarma v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach
Doprava nad 50 Eur zdarma
Knihy z celeho sveta
Najväčšia knižná ponuka na slovenskom internete

Akceptujeme

PayPal Visa Visa Electron Maestro Mastercard