Pomoc vo vzdelávaní a charitatívna činnosť

Pomoc vo vzdelávaní

Je pre nás dôležité pomáhať činnostiam organizácií, o ktorých zmysle sme bezvýhradne presvedčení. Aj preto dlhodobo podporujeme rôzne združenia, podujatia či projekty a to zamerané predovšetkým na:

  • gramotnosť ako takú
  • výučbu cudzích jazykov
  • podporu čítania a práce s literatúrou v cudzom jazyku
  • zvyšovanie záujmu o dianie v spoločnosti
  • vytváranie priestorov určených k týmto činnostiam

 

Ghana

Našim najväčším projektom je podpora činnosti občianskeho združenia Exit Slovakia, ktoré sa zameriava na krajinu rovníkovej Afriky, Ghanu, kde sa doteraz angažovalo veľmi málo organizácií a s minimálnou finančnou podporou. Združenie pomáha šiestim školám ghanského vidieka.

V roku 2014 sme im okrem poukázania 2% z dane darovali do novozriadenej knižnice 2 krabice titulov v anglickom jazyku.

V Júni 2015 sme priamo do ghanských škôl zaslali knižný dar, ktorého obsahom bolo 300ks úrovňových čítaniek so širokým okruhom tém z vedy a techniky, prírody, kultúry, umenia a sociálnych vied.

Okrem našej budúcej pomoci by sme zároveň radi zaktivizovali spoločensky zodpovedné školy o reálnej možnosti zapojenia sa do pomoci tomuto združeniu. Ponúkame im možnosť písať si s deťmi zo zapojených Ghanských škôl v rámci projektu „Kamarát z Afriky“. Pre bližšie informácie nás neváhajte kontaktovať.

 

Šarišské Michaľany

Občianske združenie eduRoma zorganizovalo v roku 2014 zbierku kníh pre školu v Šarišských Michaľanoch, ktorá bola zameraná na zdokonalenie čítania detí a odstraňovanie segregácie detí v škole.  Po konzultácii s učiteľkou anglického jazyka sme do tejto zbierky venovali 43 učebníc, 2 slovníky a 14 gramaticko-metodických titulov.

 

Rómovia v Európe

Keďže je to jedna z najdiskutovanejších menšín na Slovensku, radi by sme sprostredkovali možnosť zistiť o ich kultúre niečo viac. Na základe našej dobročinnej akcie pre projekt eduRoma sme sa v roku 2014 rozhodli, že v rámci Oxford Bookshopu v Bratislave vyhradíme jednu policu pre literatúru venovanú tejto problematike. Výber kníh je od životného štýlu menšiny, cez ich historické pozadie až po filozofiu a politiku.

 

Kaviarne

Svojimi aktivitami sa snažíme podnietiť predovšetkým zvýšený záujem o čítanie kníh a preto sme bezplatne poskytli cudzojazyčné knihy do kaviarní Fúz, St. Germain a u Kubistu v Bratislave. Obdobnú spoluprácu rozbiehame aj s kaviarňami v Banskej Bystrici.

8 532 487 Knižných titulov v ponuke
Osobný odber zdarma v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach
Doprava nad 50 Eur zdarma
Darčekové balenie kníh zdarma
Najväčšia knižná ponuka na slovenskom internete

Akceptujeme

PayPal Visa Visa Electron Maestro Mastercard