Charitatívna činnosť

Jedným zo zásadných postojov, ktorý spoločnosť Megabooks SK zastáva, je solidárnosť spoločnosti a pomoc odkázaným. Domnievame sa, že pomoc tým menej šťastným ľuďom, by mala byť súčasťou bežného života každého jednotlivca, a aj preto sa snažíme byť príkladom. V minulom roku sme sa rozhodli podporiť niekoľko projektov a organizácií, ktoré sa podľa nášho názoru snažia zlepšiť život okolo nás – napríklad bojom proti korupcii, alebo asistenciou rodinám, ktoré sa vinou vážnej choroby dostali do finančnej núdze.


V roku 2019 sme finančne podporili tieto projekty:

 

 

ČLOVEK V OHROZENÍ

www.clovekvohrozeni.sk

Cieľom tejto mimovládnej neziskovej organizácie je pomáhať ľuďom, ktorých osud pripravil o ľudskú dôstojnosť a slobodu – či už v dôsledku vojny, prírodných katastrof, alebo autoritárskych režimov. Pôsobí nielen v zahraničí, ale aj na Slovensku. Ich práca je rozdelená do piatich okruhov: humanitárne zásahy, rozvojová spolupráca, ľudské práva, sociálna integrácia a globálne vzdelávanie. Osobité postavenie má festival dokumentárnych filmov Jeden svet, ktorý patrí medzi vlajkové lode organizácie.

Podporiť ich môžete tu.

 

DOBRÝ ANJEL

www.dobryanjel.sk

Dobrý anjel pomáha rodinám s deťmi, kde otec, matka, alebo dieťa trpia rakovinou, alebo dieťa trpí iným zákerným ochorením, a táto choroba dostala rodinu do finančnej núdze. Takto postihnutým rodinám vypomáhajú Dobrí anjeli pravidelným mesačným príspevkom okolo 120 € a navyšujú tak ich rozpočet priemerne o 20%. Podľa ich vlastných slov, Dobrí anjeli vracajú každý mesiac nádej na ľudskú dôstojnosť tisíckam rodín.

Dobrým anjelom sa môžete stať aj vy – prispieť môžete tu.

 

PLAMIENOK

www.plamienok.sk

Spoločnosť Plamienok pomáha nevyliečiteľne chorým deťom stráviť vzácne chvíle v kruhu svojich najbližších doma, namiesto nemocnice. Tím odborníkov je zložený z lekárov, psychológov, zdravotných sestier, sociálnych pracovníkov a pedagógov. Okrem aktívnej pomoci 24 hodín denne priamo v rodinách, Plamienok tiež zabezpečuje služby Poradenského centra, v ktorom pomáhajú deťom a rodinám vyrovnať sa so stratou blízkej osoby.

Podporiť ich môžete tu.

 

ZASTAVME KORUPCIU

www.zastavmekorupciu.sk

Nadácia Zastavme korupciu bojuje na Slovensku proti korupcii, podporuje investigatívnu žurnalistiku, whistleblowing a spolupracuje so špičkovými právnikmi na legislatívnych návrhoch, ktoré môžu obmedziť priestor pre korupciu. Svojou činnosťou sa tiež snaží prispieť ku zvyšovaniu povedomia o dopadoch korupcie na každodenný život občanov a aktívnejšiemu boju občanov proti korupcii.

Nadáciu môžete podporiť tu.

 

16 123 789
kníh
3 194 233
e-kníh
Práve toľko titulov máme v ponuke
Osobný odber zdarma v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach
Doprava nad 50 Eur zdarma
Knihy z celeho sveta
Najväčšia knižná ponuka na slovenskom internete

Akceptujeme

PayPal Visa Visa Electron Maestro Mastercard