Environmentálne zásady

Ako ekologicky zmýšľajúcej spoločnosti nám nie je situácia životného prostredia ľahostajná a preto podporujeme technológie zamerané na minimalizáciu odpadov či nižšiu spotrebu energií. To sa odráža predovšetkým pri výbere rôzneho spotrebného tovaru ale aj propagačných predmetov, uprednostňujúc čiastočne alebo úplne recyklované ekologické materiály. Pri vystavovaní interných dokumentov nahradzujeme klasický kancelársky papier recyklovaným a pre  odosielanie korešpondencie využívame možnosť elektronického podacieho hárku.

Triedenie odpadu je pre nás už roky samozrejmosťou ale keďže dovážame enormné množstvo papiera vo forme tlačovín, prispievame každoročne do Recyklačného fondu nemalou čiastkou, čo znamená, že pri každej zakúpenej knihe nezávisle od toho či ostane ležať na polici alebo skončí v koši, je zaistený príspevok na jej recykláciu. To isté platí aj pre všetky obalové materiály v ktorých sa knihy transportovali.

Fond z nadobudnutých finančných prostriedkov podporuje zber, spracovanie a zhodnotenie odpadu v súlade s Programom odpadového hospodárstva SR. Vďaka účasti v systéme zberu, zhodnocovania a recyklácie odpadov z obalov, sme stihli prispieť k úspore emisií skleníkových plynov a energie v množstve 1353,22 kg CO2.

V zmysle zákona 119/2010 Z. z. O obaloch a o zmene zákona č. 223/2001 Z. z. O odpadoch a zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov zabezpečujeme likvidáciu a zhodnotenie odpadov prostredníctvom spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu, a. s.

9 477 884
kníh
1 860 648
e-kníh
Práve toľko titulov máme v ponuke
Osobný odber zdarma v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach
Doprava nad 50 Eur zdarma
Darčekové balenie kníh zdarma
Najväčšia knižná ponuka na slovenskom internete

Akceptujeme

PayPal Visa Visa Electron Maestro Mastercard
Naše stránky využívajú súbory cookies.
Rozumiem